Created with Webwave CMS

Copyright 2022

                

 

 

 

 

 

Terra Handmade 
Przemysław Bielawski
794-498-276
terrahandmade@wp.pl

794-498-276

terrahandmade@wp.pl

       terrahandmade.bookbinding

Dołącz do Facebooka żeby nie ominęły Cię żadne ciekawe prace :

Przemysław  Bielawski

Terra Handmade

GALERIA

Email
Wiadomość:
WYŚLIJ
WYŚLIJ
Form sent
Please fill in all fields

Masz pytania ? Wypełnij formularz, postaram się odpisać najszybciej jak się da:

 

Terra Handmade 

Przemysław Bielawski

tel.:   794-498-276

mail: terrahandmade@wp.pl

 

Oferta

OLX

Zapraszam Państwa do Salonu Pięknej Książki w Warszawie przy ulicy Puławskiej 126, gdzie można obejrzeć na własne oczy oraz dokonać zakupu oprawionych przeze mnie książek. 

Aby dowiedzieć się jakie oprawy z mojej pracowni czekają na Państwa w Salonie proszę zajrzeć tutaj: 

Artystyczna Oprawa Książek

 

Introligatornia Terra Handmade specjalizuje się w indywidualnych

i ekskluzywnych oprawach wykonywanych wyłącznie ręcznie. Nie używamy, tak jak w przypadku klasycznych opraw introligatorskich, gotowych matryc, stempli, rolek czy punc, które ułatwiałyby

i skracały czas pracy nad książką. Każda pojedyncza kreska

i widoczny wzór na skórze został „wyrzeźbiony” ręcznie przy pomocy prostych, precyzyjnych dłutek, co dodatkowo świadczy o ogromie pracy włożonej przez artystę przy wykonaniu oprawy. Daje to efekt niepowtarzalności i gwarancję, że całość jest czystym rękodziełem. Nie da się wykonać dwóch identycznych opraw.

 

Niewątpliwie książka w takiej oprawie jest gratką dla prawdziwego konesera książek i rękodzieła, który ceni sobie treść jak i wygląd ku uciesze oczu.

Tak oprawiona książka sprawdzi się w roli prezentu na wszelkie okazje:

 

 • ślub

 • urodziny

 • rocznica

 • komunię

 • święta

 • przejście na emeryturę

 • awans 

 • podziękowania za współpracę itp.

​​​​​​ Żeby stworzyć wyjątkową książkę trzeba jej poświęcić dziesiątki godzin oraz połączyć wiele procesów: tłoczenie w skórze, malowanie bloków, barwienie skóry,  montaż wszelkich metalowych lub drewnianych akcesoriów.

 

Skóra użyta do wykonania oprawy to skóra juchtowa* garbowana roślinnie, która uznawana jest za najszlachetniejszy gatunek skóry o wyjątkowych walorach estetycznych oraz wytrzymałości.

Każdy skórzany produkt jest jedyny w swoim rodzaju, ponieważ skóra będąc materiałem pochodzenia zwierzęcego, nie jest jednolita. Wszelkie ślady zadrapań, blizn czy wyblaknięć świadczą o jej autentyczności i dodają całości charakteru. Nie są one więc wadą materiału, ale potwierdzeniem jego naturalnego pochodzenia.

 

*JUCHT - skóra juchtowa należy do najdroższych i najbardziej szlachetnych ze skór. Niemalowana o naturalnym kolorze piasku. Porównywana jest do surowego drewna – z czasem nabiera lekko cieplejszego koloru, następnie staje się miodowa, by w końcu przejść w kolor karmelu. Starzeje się powoli i nierzadko służy kilku pokoleniom ponieważ jest bardzo wytrzymała.  

ANTYKWARIAT

O Pracowni

O Pracowni

Galeria

Kontakt

Zamówienia

Oferta

Cennik

Wróć do Galerii...

 1. pl
 2. en
 1. pl
 2. en

Po inne moje prace zapraszam na olx: