1. pl
  2. en
  1. pl
  2. en

Wróć do Galerii...

Cennik

Oferta

Zamówienia

Kontakt

Galeria

O Pracowni

O Pracowni

ANTYKWARIAT

​​​​​​ Żeby stworzyć wyjątkową książkę trzeba jej poświęcić dziesiątki godzin oraz połączyć wiele procesów: tłoczenie w skórze, malowanie bloków, barwienie skóry,  montaż wszelkich metalowych lub drewnianych akcesoriów.

 

Skóra użyta do wykonania oprawy to skóra juchtowa* garbowana roślinnie, która uznawana jest za najszlachetniejszy gatunek skóry o wyjątkowych walorach estetycznych oraz wytrzymałości.

Każdy skórzany produkt jest jedyny w swoim rodzaju, ponieważ skóra będąc materiałem pochodzenia zwierzęcego, nie jest jednolita. Wszelkie ślady zadrapań, blizn czy wyblaknięć świadczą o jej autentyczności i dodają całości charakteru. Nie są one więc wadą materiału, ale potwierdzeniem jego naturalnego pochodzenia.

 

*JUCHT - skóra juchtowa należy do najdroższych i najbardziej szlachetnych ze skór. Niemalowana o naturalnym kolorze piasku. Porównywana jest do surowego drewna – z czasem nabiera lekko cieplejszego koloru, następnie staje się miodowa, by w końcu przejść w kolor karmelu. Starzeje się powoli i nierzadko służy kilku pokoleniom ponieważ jest bardzo wytrzymała.  

 

Introligatornia Terra Handmade to miejsce, gdzie powstają indywidualne i ekskluzywne oprawy książek, wykonane wyłącznie ręcznie. Nie korzystamy z gotowych matryc, stempli, rolek czy punc, jak ma to miejsce w przypadku klasycznych opraw introligatorskich. Nasze oprawy to prawdziwe dzieła sztuki, w których każda kreska i wzór na skórze jest wyrzeźbiony ręcznie przy pomocy prostych, precyzyjnych dłutek. Ten proces wymaga ogromu pracy i poświęcenia artysty, co dodaje wyjątkowego charakteru każdej oprawie. Daje to efekt niepowtarzalności i gwarancję, że całość jest czystym rękodziełem. Nie da się wykonać dwóch identycznych opraw.

 

Każda książka, którą oprawiamy, staje się wyjątkowym dziełem sztuki, które doceni każdy, kto ceni sobie piękno i wartość rękodzieła. Skontaktuj się z nami, aby stworzyć indywidualną oprawę dla Twojej książki lub aby znaleźć prezent, który na długo zapadnie w pamięć.

 

Tak oprawiona książka sprawdzi się w roli prezentu na wszelkie okazje:

 

• ślub

• urodziny

• rocznica

• komunia

• święta

• przejście na emeryturę

• awans

• podziękowanie za współpracę.

 

 

Artystyczna Oprawa Książek

Zapraszam Państwa do Salonu Pięknej Książki w Warszawie przy ulicy Puławskiej 126, gdzie można obejrzeć na własne oczy oraz dokonać zakupu oprawionych przeze mnie książek. 

Aby dowiedzieć się jakie oprawy z mojej pracowni czekają na Państwa w Salonie proszę zajrzeć tutaj: 

Oferta

Terra Handmade 

Przemysław Bielawski

tel.:   794-498-276

mail: terrahandmade@wp.pl

 

Masz pytania ? Wypełnij formularz, postaram się odpisać najszybciej jak się da:

 

Email
Wiadomość:
WYŚLIJ
WYŚLIJ
Form sent
Please fill in all fields

GALERIA

Terra Handmade

Przemysław  Bielawski

Dołącz do Facebooka żeby nie ominęły Cię żadne ciekawe prace :

       terrahandmade.bookbinding

terrahandmade@wp.pl

794-498-276

Terra Handmade 
Przemysław Bielawski
794-498-276
terrahandmade@wp.pl

                

 

 

 

 

 

Copyright 2022

Created with Webwave CMS