1. pl
  2. en

Back to Gallery...

Po dostępne od ręki oprawy zapraszam na stronę:

OLX

Oferta

Podoba Ci się moja praca ?

Zostaw łapkę w górę i komentarz :) 

GALERIA

Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia

Artystyczna Oprawa Książek

Terra Handmade

Przemysław  Bielawski

Introligatornia Terra Handmade specjalizuje się w indywidualnych i ekskluzywnych oprawach wykonywanych wyłącznie ręcznie. Nie używamy, tak jak w przypadku klasycznych opraw introligatorskich, gotowych matryc, stempli, rolek czy punc, które ułatwiałyby i skracały czas pracy nad książką. Każda pojedyncza kreska i widoczny wzór na skórze został „wyrzeźbiony” ręcznie przy pomocy prostych, precyzyjnych dłutek, co dodatkowo świadczy o ogromie pracy włożonej przez artystę przy wykonaniu oprawy. Daje to efekt niepowtarzalności i gwarancję, że całość jest czystym rękodziełem. Nie da się wykonać dwóch identycznych opraw.

 

Niewątpliwie książka w takiej oprawie jest gratką dla prawdziwego konesera książek i rękodzieła, który ceni sobie treść jak i wygląd ku uciesze oczu.

Tak oprawiona książka sprawdzi się w roli prezentu na wszelkie okazje:

 

  • ślub

  • urodziny

  • rocznica

  • komunię

  • święta

  • przejście na emeryturę

  • awans 

  • podziękowania za współpracę itp. 

 

Żeby stworzyć wyjątkową książkę trzeba jej poświęcić dziesiątki godzin oraz połączyć wiele procesów: tłoczenie w skórze, malowanie bloków, barwienie skóry,  montaż wszelkich metalowych lub drewnianych akcesoriów.

 

Skóra użyta do wykonania oprawy to skóra juchtowa* garbowana roślinnie, która uznawana jest za najszlachetniejszy gatunek skóry o wyjątkowych walorach estetycznych oraz wytrzymałości.

Każdy skórzany produkt jest jedyny w swoim rodzaju, ponieważ skóra będąc materiałem pochodzenia zwierzęcego, nie jest jednolita. Wszelkie ślady zadrapań, blizn czy wyblaknięć świadczą o jej autentyczności i dodają całości charakteru. Nie są one więc wadą materiału, ale potwierdzeniem jego naturalnego pochodzenia.

 

*JUCHT - skóra juchtowa należy do najdroższych i najbardziej szlachetnych ze skór. Niemalowana o naturalnym kolorze piasku. Porównywana jest do surowego drewna – z czasem nabiera lekko cieplejszego koloru, następnie staje się miodowa, by w końcu przejść w kolor karmelu. Starzeje się powoli i nierzadko służy kilku pokoleniom ponieważ jest bardzo wytrzymała.  

 

 

 

 

 

O pracowni

Masz pytania ?

Śmiało pisz:

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Wiadomość została wysłana — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

794-498-276

terrahandmade@wp.pl

Po najświeższe informacje zapraszamy do zakładki AKTUALNOŚCI oraz na Facebooka:

terrahandmade.bookbinding

Terra Handmade 

Przemyslaw Bielawski

794-498-276

terrahandmade@wp.pl

                

 

 

 

 

 

Copyright 2022

Created with Webwave CMS